در اوایل سال 2013 میلادی بود که IGS دستورالعمل گام دوم پردازش هاس سراسری خود را، موسوم به Repro 2 ، صادر کرد. این پردازش ها نه تنها برای IGS بلکه برای سایر سازمان ها نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. از جمله این سازمان ها می توان به IERS اشاره کرد. چرا که تنها چندی از خبر برنامه ریزی IGS برای محصولات Repro2 نگذشته بود که IERS نیز خبر انتشار ITRF2013 را در اوایل سال 2014 میلادی اعلام کرد.

اما اکنون پس از گذشت چندین ماه از این موضوع پروفسور Zuheir Altamimi عضو هیئت مدیره IERS، نگران برنامه زمان بندی است ....

 

 

اگرچه طبق برنامه ریزی های اولیه، پردازش های Repro2 بیش از 2 ماه زمان نمی برد اما اکنون پس از گذشت مدت زمانی طولانی، هیچ خبری از نتایج پردازش ها نیست.

پس از این وقفه طولانی، پروفسور Zuheir Altamimi در نامه ای به دکتر Jake Griffiths مدیر مراکز پردازش IGS خواستار سرعت بخشیدن به امر پردازش ها شده و تاکید کرد که سایر سازمان های دست اندر کار در تهیه ITRF ها همچون IDS و IVS خروجی های لازم را ارائه کرده و اکنون ITRF 2013 تنها چشم انتظار خروجی های Repro2  از IGS است.

 

اگرچه پس از این نامه دکتر Jake Griffiths طی نامه ای درون سازمانی به اعضای IGS خبر برگزاری نشستی مبنی بر Repro2 در کنار کنفرانس AGU را منتشر کرد، با این همه امیدوار هستیم که مشکل بوجود آمده در حل مسئله Repro2 هرچه سریعتر حل شود