به گزارش خبرگزاری هند، سازمان مطالعات فضایی هند (The Indian Space Research Organization) در حال آماده شدن برای پرتاب چهارمین ماهواره سامانه تعیین موقعیت ماهواره ای هندوستان موسوم به (the Indian Regional Navigational Satellite System) می باشد.

به گزارش این خبرگزاری این پرتاب برای صبح دوشنبه 9 مارس برنامه ریزی شده است.

اگر این پرتاب با موفقیت انجام شود، 4 ماهواره از 7 ماهواره سامانه تعیین موقعیت ماهواره ای IRNSS در فضا قرار می گیرد و هند تنها 3 ماهواره تا کامل شدن سامانه خود فاصله پیدا می کند.

این سامانه یک سامانه تعیین موقعیت منطقه ای می باشد که پس از کامل شدن می تواند دقتی بهتر از +- 10 متر را در درون محدوده تحت پوشش خود ارائه نماید.

در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره این سامانه دارید می توانید دفترچه فنی این سامانه را از اینجا دریافت نمایید

 

همزمان با نزدیک شدن به برگزاری کنفرانس جهانی "جامعه علوم زمینی آسیا و اقیانوسیه" (Asia Oceania Geosciences Society) دستور کار جدیدی در جهت برگزاری نشست ویژه ژئودزی در حاشیه این کنفرانس اعلام شده است.

این کنفرانس که از 2 تا 7 آکوست 2015 در سنگاپور برگزار می گردد نشست ژئودزی خود را با موضوع " اهمیت فرم های مبنا و مخاطرات طبیعی" برگزار می کند.

آخرین مهلت ثبت نام 18 فوریه 2015 می باشد.

در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید اینجا را کلیک کنید

 

در حالیکه شاهد آخرین روزهای سال 2014 می باشیم دانشمندان و ژئودزین ها در حال برنامه ریزی برای اولین کارگاه های سال 2015 می باشند.

این کارگاه که "بازتاب GNSS و سایر سیگنالها در استفاده از فرصت ها" نام دارد توسط مرکز مطالعات علوم زمینی آلمان (GFZ) برگزار می گردد.

تاریخ اعلام شده برای برگزاری این کارگاه 11 تا 13 می 2015 می باشد.

در صورتیکه تمایل به ثبت چکیده مقاله خود دارید می توانید تا 30 ژانویه 2015 نسبت به آن اقدام نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید