"اصول سیستم های مختصات در نقشه برداری"، این نام کتاب جدیدی است که به تازگی در حوزه ژئودزی منتشر شده است.

این کتاب که به تازگی توسط انتشارات نوآور منتشر شده است توسط پروفسور Jan Van Sickle نگارش یافته و به قلم دکتر صدرا کریمزاده ترجمه شده است.

دکتر صدرا کریمزاده که هم اکنون دانش پژوه دکتری ژئودزی در دانشگاه کانازاوا ژاپن می باشد، این کتاب را در 5 فصل ترچمه کرده است.

ایشان در این کتاب علاوه بر بیان اصول سیستم های مختصات و مقایسه آنها با یکدیگر، به بیان بیضوی ها، چارچوب های مرجع، مباحث ثقل، ژئوئید و سیستم های مستطیلی پرداخته است.

در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره این کتاب دارید می توانید فهرست مطالب این کتاب و مقدمه آنرا از اینجا دریافت نمایید

و در صورتی که تمایل به تهیه این کتاب دارید می توانید این کتاب را به صورت اینترنتی از اینجا خریداری نمایید

 


کتاب راهنمای تعیین موقعیت GPS را می توان یکی از قدیمیترین کتاب های منتشر شده درباره GPS دانست که بیش از 11 استاد برجسته دانشگاه UNB کاندا در تهیه آن همکاری داشته اند که از معروفترین آنها می توان به پروفسور Krakiwsky پروفسور Vanicek و دکتر Wells اشاره کرد.

در صورتی که تمایل به دریافت این کتاب دارید می توانید اینجا را کلیک کنید

 

 ساعتگرد: دکتر Ing.Jianqing Cai پژوهشگر انستیتو ژئودزی اشتوتگارت آلمان - پروفسور Erik Grafarend پروفسور انستیتو ژئودزی اشتوتگارت آلمان - G. Finn دستیار علمی Grafarend - پروفسور Helmut Moritz آکادمی علوم اتریش - پروفسور Lars Sjoberg انستیتو سلطنتی علوم استکهلم سوئد - دکتر Peter Vanicek پروفسور بازنشسته مهندسی ژئوماتیک دانشگاه UNB کانادا - پروفسور علیرضا آزموده اردلان استاد دانشکده مهندسی ژئوماتیک دانشگاه تهران
نگاره: بایگانی دانشگاه UNB (نشست "تحولات نوین فیزیکال ژئودزی" در سال 2005)

بی شک برای همه علاقه مندان رشته مهندسی ژئوماتیک، نام پروفسور Moritzنامی آشناست. فعالیت های علمی ایشان در عرصه فیزیکال ژئودزی، ایشان را در رده اول مردان فیزیکال ژئودزی دنیا قرار داده است.

بدین سبب تصمیم گرفتم تا کتاب ارزشمند "فیزیکال ژئودزی" که نوشته پروفسور Moritz و پروفسور Hofmann است را در اختیار شما قرار دهم.

در این کتاب می توانید مطالب ارزشمندی را در رابطه با : اصول تئوری پتانسیل، ثقل زمین، ارتفاع ها، هندسه زمین، روش های فضایی ثقل سنجی و ... کسب کنید.

در صورتی که تمایل به دریافت این کتاب دارید اینجا را کلیک کنید