ساعتی قبل "دومین همایش و نمایشگاه بین المللی تهیه نقشه و اطلاعات مکانی و نوزدهمین همایش ملی ژئوماتیک" در برنامه ویژه اختتامیه به کار خود پایان داد.

جهت کسب اطلاع بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید...

 

 


ابتدای برنامه همچون همه برنامه های رسمی دیگر با تلاوت آیاتی از قران مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

پس از آن آقای دکتر قراگوزلو بعنوان مجری برنامه از آقای مهندس واعظی دبیرکل همایش و معاون فنی سازمان نقشه برداری کشور برای بیان سخنان خود دعوت بعمل آورد.

آقای مهندس واعظی در سخنان خود علاوه بر تقدیر و تشکر از حاضرین، طی گزارشی اعلام کرد که: " امسال در بخش همایش های ملی 238 مقاله شفاهی و پوستری و در بخش بین الملل 46 مقاله شفاهی و پوستری پذیرفته شده بود. "

که لازم به ذکر است که از این بین سهم مقالات ژئودزی در بخش ملی 11 مقاله شفاهی و 8 مقاله پوستری و در بخش مقالات بین الملل 1 مقاله پوستری و 5 مقاله شفاهی بود.

پس از ایشان آقای دکتر László Zentai دبیر کل انجمن بین المللی کارتوگرافی (ICA) صحبت های خود را با بیان گزارشی از انجمن بین المللی کارتوگرافی آغاز کردند و در ادامه توضیحاتی در کارتوگرافی نوین بیان کردند.

 دبیر کل انجمن بین المللی کارتوگرافی که از جمعیت حاضر در سالن شگفت زده شده بود در پایان سخنان خود از سطح همایش بسیار ابراز رضایت کرد و همه چیز این همایش را عالی دانست.

پس از آن نوبت به تقدیر و تشکر و اهدای تندیس ها رسید.

در بخش اول این برنامه، برای دومین سال متوالی از برخی از شرکت های مهندسین مشاور تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 و پس از آن از اعضای هیئت علمی که برای داوری مقالات تلاش فراوانی کرده بودند با اهدا لوح هایی تقدیر بعمل آمد.

در بخش بعدی از مقالات برگزیده نام برده شد که مقاله:

هانیه طباطبایی - بهزاد وثوق و اصغر راست بود با نام "محاسبه اندرکنش تغییرات تنش کولمب مابین زمین لرزه های بزرگ در منطقه گسل دشت بیاض و گسل آبیز" در بخش "ژئودینامیک "بعنوان مقاله برتر

و مقاله:

خسرو مقتصد آذر و رامین تهرانچی با نام " برآورد نامنفی از مولفه های واریانس در ماتریس کواریانس مشاهدات توسط توابع همیشه مثبت" در بخش "ژئودزی ریاضی" بعنوان مقاله برتر

و مقاله:

آرش صفایی اصلی و محسن رجب زاده و محمد علی شفیعا با نام "موانع و کاستی های برون سپاری فعالیت های سازمان نقشه برداری کشور و اولیت بندی واگذاری امور" در بخش "سیستم های تعیین موقعیت جهانی" بعنوان مقاله برتر

و مقاله:

زهرا موسوی و Erwan Pathier و Andrea Walpersdorf و فرخ توکلی و حمیدرضا نانکی با نام "Insar Time Series Analysis Of Interseismic Deformation Of Doruneh Fault" در بخش "Advance Techniques in Geodesy" بعنوان مقاله های برتر در حیطه ژئودزی انتخاب شدند.

در بخش آخر نیز از برخی شرکت های حاضر در نمایشگاه در ضمینه هایی همچون "تولید ملی، تحقیق و پژوهش، فناوری ارتباطات، فناوری های جدید و ..." تقدیر بعمل آمد.

عکس یادگاری نیز آخرین بخش از همایش ژئوماتیک 91 بود تا به آلبوم نوزدهمین همایش ژئوماتیک بپیوندد.

باشد که سال های آینده همایش هایی بهتر از نظر کمی و کیفی شاهد باشیم.
منبع: مهندسی ژئوماتیک