اگر مطالب این وبلاگ را دنبال کرده باشید چندی پیش در یکی از نوشته ها از انجمن بین المللی ژئودزی (IAG) گفتیم. و اینکه امسال قرار است جشن 150 سالگی انجمن بین المللی ژئودزی برگزار گردد.
بدین سبب بر آن شدیم تا علاوه بر تاریخچه ای از IAG که قبلا در مورد آن صحبت کردیم به شرح سرویس های این انجمن 150 ساله بپردازیم.

اگر تمایل داشتید در مرکز جهانی جزرومد زمینی (International Center for Earth Tide )   بیشتر بدانید به ادامه مطلب بروید

 

 شاید جزرومد، این بالا و پایین شدن آب، جز اولین پدیده هایی بود که بشر آنرا شناخت. اما بی شک آنروز نمی دانست که این پدیده نه تنها در دریاها  بلکه در خشکی ها نیز رخ می دهد ومانع از ایستا بودن خشکی زیر پای ما می شود.

به همین دلیل است که امروز هر زمان که صحبت از جزرومد (Tide) می شود باید مشخص کنید که در مورد کدام جزرومد صحبت می کنیم.

جزرومد دریا یا جزرومد خشکی ها (Body Tide, Earth Tide).

و از آنجا که این بالا و پایین شدن پوسته زمین در ثقل تاثیر گذار است. این سرویس علاوه بر آنکه زیر مجموعه IAG است زیر مجموعه "سرویس جهانی ثقل" نیز هستند.

و بدین ترتیب کلیه امور مربوط به Earth Tide مربوط به این سرویس است تا این تقسیم کار هوشمندانه بتواند دقت کار "سرویس جهانی ثقل" را بالا ببرد.

در پایگاه این سرویس شما می توانید از اخبار مربوط به این سرویس مطلع شوید. همچنین انواع نرم افزارها در ضمینه جزرومد، تغییرات ثقل ناشی از بارگذاری اقیانوسی، نتایج پردازش های جزرومدی وجود دارد.

در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سرویس دارید اینجا را کلیک کنید

در صورتی که تمایل به محاسبه اثر جزرومد زمینی به صورت آنی -روی خط- را دارید اینجا را کلیک کنید

در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزرومد زمین دارید پیشنهاد می کنم برای مطالعه کتاب پروسفور ونیچک در این ضمینه اینجا را کلیک کنید.